anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z robieniem zdjęć po ciemku.

Znajomy-----
Początkujący

Problem z robieniem zdjęć po ciemku.

Witam ponownie, jak w temacie. Nie wiem co robię źle mam wszystkie ustawienia na AUTO i ISO, focus, a zdjęcia nie wychodziły mi na żadnym trybie i AUTO i nocnym. Problem pogał na tym, że aprat nie mógł złapać ostrości, autofocus próbował, ale nie wychodziło mu (jak celowałem w dosyć ciemne drzewo czy coś innego. Czy w takich przypadkach muszę ustawić focus na manual? Aparat z którego korzystam to A350.

34 ODPOW. 34
profile.country.pl_PL.title
JasioS
Początkujący

Na manualny albo w ustawieniach wybierz priorytet na wyzwalanie migawki nie autofokus i af na szeroki. Powinno pomóc.

Znajomy-----
Początkujący

Dzięki wielkie, pomogło. Zaraz wstawię do galerii wynik moich starań.

Znajomy-----
Początkujący

Już doszedłem z niektórymi ustawieniami, ale teraz mam problem z szumami. Może wstawię parę zdjęć i sami zobaczycie o co chodzi.
Proszę o jakieś podpowiedzi, i czy w ogóle jest możliwość zrobienia zdjęcia bez szumów, przy małej ilości światła, jak w przypadku kościoła?

profile.country.pl_PL.title
JasioS
Początkujący

używaj niższego iso (max 800 ew 1600) i w nocy fotki raczej ze statywem i na długich czasach :) ewentualnie rób w raw i odszumiaj na kompi.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

skoro robisz na statywie to zdecydowanie iso200 - bo dla Ciebie przy statywie to żaden problem - a jakość od razu lepsza ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

To ja dokładam do pieca i powiem, żebyś używał ISO 100 :slight_smile:

Jak masz statyw, to spokojnie możesz sobie na to pozwolić. Pamiętaj także, aby ustawić samowyzwalacz na 10 s. Pozwoli to wyeliminować ewentualne drgania podczas przyciskania spustu migawki. I niekoniecznie musisz przymykać obiektyw do F32 - to wydłuża tylko czas naświetlania, a efekt gwiazdek na lampach spokojnie uzyskasz przy F16, ewentualnie kup sobie filtr gwiazdkowy;)

A! i jeszcze jedno - ostrość staraj się łapać na kontrastowych scenach, a nie na ciemnych drzewach.

profile.country.pl_PL.title
spolmiklas1nbzkd
Użytkownik

Lajam, chyba samowyzwalacz na 2 s.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

miklas napisał(a):

Lajam, chyba samowyzwalacz na 2 s.


2 ale z wężykiem ;)

Lepiej na 10s. A350 nie ma wstępnego podnoszenia lustra, przy 2 sekundach bez wężyka aparat może się nadal huśtać ;)

profile.country.pl_PL.title
spolmiklas1nbzkd
Użytkownik

Zwracam honor do kieszeni.
Myślałem, ze jak w a700