anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z robieniem zdjęć po ciemku.

Znajomy-----
Początkujący

Problem z robieniem zdjęć po ciemku.

Witam ponownie, jak w temacie. Nie wiem co robię źle mam wszystkie ustawienia na AUTO i ISO, focus, a zdjęcia nie wychodziły mi na żadnym trybie i AUTO i nocnym. Problem pogał na tym, że aprat nie mógł złapać ostrości, autofocus próbował, ale nie wychodziło mu (jak celowałem w dosyć ciemne drzewo czy coś innego. Czy w takich przypadkach muszę ustawić focus na manual? Aparat z którego korzystam to A350.

34 ODPOW. 34
Znajomy-----
Początkujący

A co powiecie o tych zdjęciach, już ze statywem :D Niektóre wydają mi się prześwietlone, a na innych jakby za mało tego światła... Kombinowałem z ustawieniami balansu bieli, z przysłonami, ale jakoś lipa. Wybrałem te najlepsze...

3022-----
Początkujący

Pomysł na zdjęcia ciekawy, ale wykonanie dosyć kiepskie- przepraszam za szczerość- ale posłuchaj dalej. Na zdjęciu pierwszym, nie mówiąc już o kadrze - który też ma sporo wad- widać poważne przebarwienia, chyba, że to jest wina mojego monitora. Być może miałeś włączone DRO i ono wywołało taki efekt. Nie wiem jak to jest z tym DRO, ale raczej w nocy nie używasz tego systemu.
W kolejne zdjęcie całkiem niezłe, ale mi nie podoba się "ruch" na tym moście, nijaki w tym zdjęciu i troszkę prześwietlone na końcu mostu. Ale w ostatnim to przesadziłeś. "Ruch" fajny, ale prześwietlone, nie dawaj takiej przysłony, co najmniej musisz mieć z F10 a nawet dużo większą....

Znajomy-----
Początkujący

Dzięki za krytyczną opinię. Próbuje zwiększać przysłonę, ale wtedy często bardzo mało widać. A maksymalny czas otwarcia przysłony w aparacie to 30". ISO na 100 żeby nie było szumów. Kurcze, niestety nie mogę wcześniej robić zdjęć, nie mam czasu... A z kadrowaniem to już kompletnie nie wiem, troszkę czytałem na ten temat, ale jakoś nie wychodzi mi dobieranie kadru.

3022-----
Początkujący

Ciężko jest zrobić ładne zdjęcie w takiej ciemności. Ktoś już chyba wcześniej pisał, że najlepsza pora do tego typu zdjęć to zachód słońca, gdzie masz już mało światła, ale wystarczająco doświetla kadr. Wtedy bez problemu możesz zwiększyć wartość F, wydłużyć czas naświetlania, a później cieszyć się pięknym zdjęciem.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Ale w ostatnim to przesadziłeś. "Ruch" fajny, ale prześwietlone, nie dawaj takiej przysłony, co najmniej musisz mieć z F10 a nawet dużo większą....


Zupełnie się nie zgodzę. Prześwietlenie nie zawsze jest czymś złym (proponuję choćby obejrzeć fotografie jedzenia gdzie często mam kontrę). Akurat w przypadku tej fotografii wygląda to dobrze (przecież w rzeczywistości światło samochodowe oślepia) i moim zdaniem to najciekawsze z tych 3 zdjęć - jedyne co rozprasza to te małe światełka na górze. :)

czorny-----
Początkujący

Trójka jest ciekawa a w tej "ciekawości ciekawi mnie" czy nie byłoby lepiej, gdyby kadr był bardziej centralny i pionowy :question:

profile.country.pl_PL.title
wjazdnachate
Początkujący

:D witam wiec jesli nie chcesz miec szumow przy robieniu zdjec w nocy najlepiej zmniejsz sobie ISO oczywiscie aparat na statywie no i przed wszystkim długi czas naswietlenia zdjecia:)mysle ze dasz sobie rade.....pozdrooo

Znajomy-----
Początkujący

A dziękuję Wam. Do ideału troszkę brakuje, ciężko było trafić na moment, gdzie samochody jadą w miarę równo, sporo zdjęć mi przez to nie wyszło. A te światełka u góry, nie wiem skąd się wzięły... Dosyć dziwne, nie pamiętam ich tam... A wiecie może jak zrobić żeby cały most był ostry? Jakieś specjalne szkiełko trzeba?

wjazdnachate napisał:
witam wiec jesli nie chcesz miec szumow przy robieniu zdjec w nocy najlepiej zmniejsz sobie ISO oczywiscie aparat na statywie no i przed wszystkim długi czas naswietlenia zdjecia:)mysle ze dasz sobie rade.....pozdrooo



No, jestem laikiem, dziękuję za podpowiedź, ale takie rzeczy to wiem już praktycznie od moich pierwszych zdjęć ;) Zresztą większość wiedzy czerpie przede wszystkim od profesjonalistów z tego forum :D a dyskusja o szumach, chyba była gdzieś tu była.... Zresztą na ostatnich zamieszczonych zdjęciach nie ma szumów (ISO 100). No można powiedzieć, że dałem sobie radę i ogarnąłem to :D
Pozdrawiam!

3022-----
Początkujący

Lajam napisał(a):

Ale w ostatnim to przesadziłeś. "Ruch" fajny, ale prześwietlone, nie dawaj takiej przysłony, co najmniej musisz mieć z F10 a nawet dużo większą....


Zupełnie się nie zgodzę. Prześwietlenie nie zawsze jest czymś złym (proponuję choćby obejrzeć fotografie jedzenia gdzie często mam kontrę). Akurat w przypadku tej fotografii wygląda to dobrze (przecież w rzeczywistości światło samochodowe oślepia) i moim zdaniem to najciekawsze z tych 3 zdjęć - jedyne co rozprasza to te małe światełka na górze. :)



W sumie masz racje, oddaje honor. Aczkolwiek, wydaje mi się, że na górze mostu jest zbyt dużo światła i fotografia wyglądała by lepiej z większą przysłoną, najwyżej troszkę większe ISO (ale bez przesady), wtedy również powinna zwiększyć się głębia ostrości.. I faktycznie, problemy mogą być duże, żeby złapać równy ruch samochodów...

Znajomy-----
Początkujący

W sumie masz racje, oddaje honor. Aczkolwiek, wydaje mi się, że na górze mostu jest zbyt dużo światła i fotografia wyglądała by lepiej z większą przysłoną, najwyżej troszkę większe ISO (ale bez przesady), wtedy również powinna zwiększyć się głębia ostrości.. I faktycznie, problemy mogą być duże, żeby złapać równy ruch samochodów...



Spróbuje zrobić tak jak mówisz, tylko chyba już nie w tym tygodniu.. Fotki umieszcze, też jestem ciekaw efektów tych ustawień. A z tym ruchem na tym moście to tragedia, albo nic nie jedzie i jest strasznie ciemno, albo z jednej strony jadą... Cieżko złapać odpowiednią chwilę. Ponad godzinę stałem, i tylko 2 zdjęcia z takim ruchem udało się zrobić... A tamto to w ogóle, strasznie kiepsko..