anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

STR-DA3600ES sterowanie przez Android

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

STR-DA3600ES sterowanie przez Android

Witam

Przymierzam się do zakupu amplitunera z serii ES. Myślałem o STR-DA3600ES, jednakże brakuje w nim jednej rzeczy a mianowicie aplikacji do sterowania z poziomu Androida (na iOS jest Media Remote). Z tego co czytałem i sprawdzałem w instrukcji model STR-DA3700ES już posiada taką funkcję (aplikacja ES Remote). Jednakże aktualnie nie jest jeszcze dostępny na rynku a cena jest wysoka (na stronie redcoon 4949zł) poza tym poprzedni model można nowy kupić w dobrej cenie. Pytanie moje brzmi jakie są szanse, że STR-DA3600ES dostanie aktualizację aby było to możliwe? Czy Sony wspiera starsze modele swojego sprzętu?

Pozdrawiam

10 ODPOW. 10
profile.country.pl_PL.title
@2222008000018053
Początkujący

...tak SONY wspiera swoje starsze modele amplitunerów.....
http://www.sony.pl/support/pl/product/str-da3600es
ale czy będzie aktualizacja dotycząca ES remote hmmm tego nie wiem.....trzeba śledzić zakładkę serwis->oprogramowanie..... na stronie SONY

...widzę starego dobrego QS kiedyś chorowałem na ten design amplitunerów :D

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

SONYES napisał(a):

...tak SONY wspiera swoje starsze modele amplitunerów...



Nie tylko amplitunerów. Sony wspiera także swoje TV, odtwarzacze, ampli i wiele innych sprzętów :smileythumbsup: .

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Moim zdaniem, o ile nie ma przeszkód od strony sprzętowej, to taka aktualizacja ma szansę się pojawić.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Wydaje mi się że technicznie to możliwe skoro jest aplikacja na iOS to czemu nie można z Androida?

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

DJRYCHU napisał(a):

Wydaje mi się że technicznie to możliwe skoro jest aplikacja na iOS to czemu nie można z Androida?



Jak najbardziej! Szczególnie, że ostatnimi czasu system Android mocno się rozwija. Na szczęście nie jest to chwilowy progres, czy jednorazowy skok do przodu ale nieustanny rozwój tej platformy. Rokowania są niezłe więc można liczyć na jakąś appkę na Androida pod ampli.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
iMac-----
Początkujący

Dodam (było już w innym wątku), że sterowanie STR-DA3600ES przez iOS, dział tylko z modelami zakupionymi w USA i Astralii, wersje z Europy nawet po aktualizacji do 1030 nie są sterowane przez iOS.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

W związku z tym iż Sony jak dotąd nie zaktualizowało oprogramowanie ES Remote o amplituner STR-DA3600ES. Pomyślałem sobie, że może warto by było coś stworzyć na wzór tego oprogramowania na Androida. W związku z tym iż pakiety, które są przesyłane np. programu SetupManager są dosyć rozbudowane. Pomyślałem o zastosowaniu konwertera RS232<->WiFi lub Ethernet. Komunikacją RS232 nie jest skomplikowana. Co proponujecie WiFi czy Ethernet? Obydwa wymagają zasilania z dodatkowego zasilacza. Chyba, że ktoś wie czy na porcie RS232 w amplitunerze jest jakiś pin z zasilaniem? Zaleta tego rozwiązania jest taka, że można będzie go użyć do starszych modeli amplitunerów wyposażonych w RS232 ale bez złącza Ethernetu. Co sądzicie o tym? A może ktoś zna jakieś podobne rozwiązania? Na chwilę obecną są to moje rozważania i nic nie obiecuję ale jak pomysł według Was jest ciekawy to możemy spróbować.

Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
Benitooo
Początkujący

i jak udalo Wam sie jakos sterowac tym amplitunerem przez andka? jest jakas aplikacja, ktora mozecie polecic? z gory dzieki za info


btw mam problem z setup menagerem na windows 7 64bit, wczesniej dzialalo wszystko cacy ale teraz podczas uruchamiania programu i wyszukiwania amplitunera program notorycznie sie zawiesza, podobnie sie sprawa ma na win8 x64, ktos widzial jakas poprawke/ aktualizacje do tego programu?

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Pracę na aplikacją trwają, niestety w żółwim tempie gdyż piszę w wolnych chwilach. Jak coś konkretnego będzie to dam znać.


Pozdrawiam