anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony STR-DA2800ES z USA

profile.country.PL.title
ukczach
Poszukiwacz

Sony STR-DA2800ES z USA

Witam serdecznie,

 

Posiadam wyzej wymieniony sprzet zakupiony w USA. Niestety w Polsce nie działa Sony Enetertainment Network, chyba, że SEN działa w Polsce ale mój sprzęt, bądź jakieś inne czynniki uniemożliwiają mi korzystanie w pełni z dobrodziejstw owego cuda jakim jest SEN. 

 

 

Z góry wielkie dzieki za pomoc w rozwikłaniu tejże zagadki

 

Pozdrawiam

3 ODPOW. 3
profile.country.pl_PL.title
tomdm2
Poszukiwacz

Kolego :slight_smile:

odchodząc troszku od tematu.

 

Odpisz łaskawie w jaki sposób rozwiązałeś podłączenie tego ampa z zasilaczem na 110V (USA) do polskiej sieci?

 

Co do Sony Enetertainment Network to obstawiam, iż może tu działać filtrowanie po IP :slight_smile:

Amplituner w sofcie ma z pewnością (chyba że się mylę) wgrane aplikacje SEN przeznaczone na amerykański rynek (typu Netflix). W Polsce jest dostępna ta usługa, ale na pewno nie w pełnym zakresie. Ostatnio (maj) uruchomiona została np. usługa PlayMemoriesOnline w ramach SEN, ale mając 2 TV z 2011 roku, nie mogę również na nich uzyskać dostępu pomimo podłączonego Internetu do obu TV.

PlayMemories w Polsce

Prosto mówiąc, nawet jeżeli widzisz, że jest, nie zawsze w 100% będzie prawidłowo działać na terenie PL.

Sony okresowo podłącza wybrane kraje do różnych dostępnych usług w ramach SEN, o czym można najpewniej dowiedzieć się z tej strony, gdzie umieszcane są oficjalne komunikaty Centrali na Europę.

Sony Europe Press Centre

Odnośnie wyżej wspomnianego PlayMemeories Online na stronie 3.Póki co nie jesteśmy krajem wiodącym przy wyborze dostępnych usług, jak wiadomo prym poza USA i Japonią wiodą w Europie kraje Zachodnie.

 

Odpisz, jakie masz wogóle wgrane aplikacje na liście SEN w tym ampie?

Mam model z roku 2010 i poza 4-wtyczkowym hubem LAN i dostępem do internetowego radia od Shoutcast

SEN nie było dostępne - dopiero pojawiło się w modelach z 2011 roku rodziny STR-DAx700 - wtedy ta usługa nazywała się Qriocity (potem zamieniona na SEN na potrzeby połączenia i ujednolicenia z PSN) i nie była dostępna w Polsce.

Tomasz
profile.country.PL.title
ukczach
Poszukiwacz

Witam

 

Co do pierwszego pytania to zakupiłem sobie transformator z 230 na 110V.

Poruszyłem już chyba niebo i ziemię aby wyjasnic kwestie niedziałajacego SEN, niestety nasz support rozklada rece i prosza o kontakt w USA.

Co do aplikacji to jest ich całe mnóstwo: 

 

VOD.TVP.pl

tvn player

ipla

mubi

qello

wild tv

axn

euronews

greentv

billabong

aol.on

break.com

blinkx

wired

indaba

epicurious

concierge

ifood

style.com

ustudio

golflink

livestrong

videodetective

podcasts

tageschau

DW

 

profile.country.pl_PL.title
tomdm2
Poszukiwacz

Dzięki za odp. na pierwsze pytanie :slight_smile:

Jest to jakieś wyjście, pomimo braku gwarancji EU na sprzęt z USA jest on tam relatywnie dla nas tańszy,

bo ceny w $ zamiast w Euro (no ale ... właśnie kwestia opłaty 23% VAT na granicy, przesyłki i zasilacza 110V)

 

Z zamieszczonej listy wynika jasno, iż to 100% ten sam content co dostępny w Bravia Internet TV, w telewizorach.

 

Z SEN opisanym przeze mnie powyżej na teraz ruszyło z kopyta PlayMemories Online.

Można już się zalogować z menu TV i np. na dużym panelu odtwarzać zdjęcia wgrane wcześniej do galerii przez kompa.

 

Tomasz