anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony HT-G700 + KD-65XH9005 (dźwięk)

profile.country.PL.title
Bartlomiej1995
Poszukiwacz

Sony HT-G700 + KD-65XH9005 (dźwięk)

Cześć,

 

Tydzień temu zakupiłem soundbar Sony HT-G700 razem z telewizorem Sony KD-65XH9005. Przez pierwszą dobę wszystko śmigało super, później niestety pojawił się jeden mały ale bardzo denerwujący problem.

 

Średnio raz na 2 godziny korzystania znika dźwięk, soundbar milknie na ok. 10 sekund i dźwięk wraca. Gdy znika dźwięk, na soundbarze pojawia się komunikat "LPCM", następnie po prostu "TV" i gdy dźwięk już wraca, pojawia się komunikat "Dolby Audio". Ostatnio nawet pierwszy raz zdarzyło się, że dźwięk nie wrócił i trzeba było włączyć sprzęt ponownie.

Dodam, że korzystając ze standardowych głośników wbudowanych w TV nie ma żadnych problemów.

 

Działania jakie podjąłem to:

* (standardowo) odłączenie z prądu i ponowne podłączenie zarówno TV jak i soundbara

* aktualizacja TV i soundbara

* zakupy nowego kabla HDMI z większą przepustowością (HDMI 2.0 przepustowość ok. 18 Gbps)

* próba podłączenia za pomocą konfiguracji kabel optyczny + HDMI / samo HDMI z eARC

 

Żadne z powyższych nie pomogło.

Czy ktoś z mądrzejszych ode mnie tutaj osób byłby w stanie pomóc? Stawiam największe piwo, serio, bo już brakuje mi pomysłów co może być przyczyną.

 

Z góry dzięki :slight_smile:

 

Bartek

13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Napisz jaką masz wersję oprogramowani TV. Aktualizowałeś przez sieć (OTA) czy z pendrive (OND)?

Ustaw jeszcze

HOME -> [Ustawienia] — [Obraz i dźwięk] — [Wyjście audio] — [Synchronizacja A/V] — Włączone

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Bartlomiej1995
Poszukiwacz

@djrychu dzięki za odpowiedź. Zmieniłem w Ustawieniach synchronizację na "Wł.". Będę obserwował czy problem nadal występuje.

 

Wersja oprogramowania soundbara - v. 1.035 (aktualizowałem przed pendrive'a)

Wersja oprogramowania TV jest aktualna. TV od razu po podłączeniu informował o nowszej wersji oprogramowania. Obecnie widzę komunikat że TV posiada aktualne oprogramowanie.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@Bartlomiej1995 miej na uwadze, że często aktualizacja dostępna poprzez sieć (OTA) jest później niż na pendrive (OND). Dlatego porównaj wersję TV z tą ze strony:

https://www.sony.pl/electronics/support/lcd-tvs-android-xh90xx_x90xxh_x91xxh_xh92xx-series/kd-65xh90...

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Bartlomiej1995
Poszukiwacz

Wersja oprogramowania TV to PKG6.0384.0052EUA, a wg. instrukcji z linka:

 

"Jeśli wersja oprogramowania ma numer „PKG6.0384.xxxx”, zainstalowana jest najnowsza wersja oprogramowania, a aktualizacja jest zbędna."

 

Zmiana ustawień Synchronizacji również nie pomogła, właśnie przed chwilą znów pojawił się ten problem 😐

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@Bartlomiej1995 pozostaje tylko przywrócenie obu urządzeń do ustawień fabrycznych. Jak nie pomoże pozostaje kontakt z serwisem.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Bartoszolsk
Użytkownik

Czy mogę prosić o informację czy udało się rozwiązać problem z dźwiękiem Niestety mam ten sam problem a mi już ręce opadają. Nie wiedziałem że Sony ma tyle problemów ze zgraniem ze sobą swojego sprzętu. 

profile.country.PL.title
Bartlomiej1995
Poszukiwacz

Cześć, 

 

Problem nadal występuje. Przedwczoraj wyszła aktualizacja do TV, nie pomogła w tym temacie. Jutro dzwonię do serwisu, ostatecznie jak nic z tym nie zrobią, to po prostu zwrócę sprzęt.

Problem z dźwiękiem dzieje się tylko podczas korzystania z aplikacji typu Netflix, YouTube czy HBO GO. Podczas np. grania na konsoli Xbox Series X nic się nie dzieje. Z tego co zdążyłem przez ten czas wyczytać w necie, to wina software'u Sony i mają to naprawić. Ale oczywiście pytanie - kiedy. 

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Wczoraj się pojawiła najnowsza wersja oprogramowania do wspominanego soundbara:

https://www.sony.pl/electronics/support/home-theater-sound-bars-home-theater-systems/ht-g700/downloa...

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Kici89
Poszukiwacz

Witam, 

Mam ten sam problem. Dźwięk na netflixie cały czas się przełącza z lpcm na pcm. Nie da się oglądać filmu z lepszą jakością bo cały czas przełącza. Jedyna możliwość to przełączenie dźwięku na stereo żeby nie przycinało/ przełączało. Aktualizacja oprogramowania zrobiona, kabel HDMI zmieniony na kabel hdmi2.1. 

 

Proszę o jakieś wskazówki?