anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Dav-dz560

profile.country.PL.title
AndSad91
Poszukiwacz

Sony Dav-dz560

Witam, posiadam zestaw kina domowego Dav-dz560 podłączony do telewizora przez kabel optyczny toslink. I mam problem z dźwiękiem, który nie jest zsynchronizowany z obrazem. Mianowicie, gdy oglądam film na netflix dźwięk z kina wychodzi z opóźnieniem. Kiedy dźwięk odtwarzany jest zarówno z głośników tv jak i kina to słychać wyraźnie echo jak by kino działao z opóźnieniem. Jest na to jakaś rada? 

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj, wysłałam Twoje pytanie do Supportu, damy znać, jak będzie odpowiedź!

Pozdrawiam, Agnieszka_J

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Oto odpowiedź supportu:


Proszę upewnić się, że sprzęt jest podłączony według zaleceń producenta: https://bit.ly/31MY8RH

Ważnej jest aby sprawdzić czy telewizor do którego jest podłączony jest zaktualizowany.

Jeżeli wszystko zostało sprawdzone i problem dalej występuje należy przywrócić ustawienia fabryczne zestawu:

1. Włącz zestaw.
2. Naciśnij jednocześnie trzy przyciski na urządzeniu: [STOP] oraz [WYCIĄGANIE PŁYT] oraz [PRZYCISK ZASILANIA].
3. Na wyświetlaczu na przednim panelu pojawi się komunikat "COLD RESET', zostaną przywrócone ustawienia fabryczne.


Pozdrawiam

profile.country.PL.title
AndSad91
Poszukiwacz

Kino jest prawidłowo podłączone. Kino podłączane było pod wejście optyczne, aux oraz coaxial, jednocześnie podłączone z HDMI które akurat nie gra tu żadnej roli, ponieważ źródłem dźwięku jest telewizor LG 65NANO813NA. Kino podłączyłem pod komputer i również dźwięk jest opóźniony o około 20ms. Wykonałem "COLD RESET" lecz na nic się to zdało. Dodam ze oglądanie filmu z płyty DVD przez samo kino działa poprawnie. Jedyny problem jest właśnie z dźwiękiem zewnętrznym które kino przetwarza z opóźnieniem.

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Po ponownej konsultacji z Supportem, dowiedziałam się, że wygląda na to, iż problem może leżeć po stronie telewizora. Prosimy aby upewnić się, że oprogramowanie  telewizora jest zaktualizowane go najnowszej wersji. W razie potrzeby prosimy o kontakt z producentem telewizora. Jednocześnie uprzedzamy, że producent nie zapewnia stuprocentowej kompatybilności ze sprzętami innych marek.

Pozdrawiam, Agnieszka_J