anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Najważniejsze rady dla zdjęć portretowych i aktów

Znajomy-----
Początkujący

Najważniejsze rady dla zdjęć portretowych i aktów

Staram się robić zdjęcia portretowe i akty. Modelkę już sobie załatwiłem, po długich negocjacjach z moją dziewczyną, zgodziła się :D Tylko nie mogę umieszczać zdjęć w sieci, bo się wstydzi, a nie wiem czego... Ogólnie zdjęcia mi wychodzą, ale to tylko z jedno na 5 zdjęć jest takie naprawdę dobre. Chociaż jakbym wrzucił, to na pewno nie jeden negatywny komentarz by poszedł...

Przeczytałem kilka poradników, ale tam piszą głównie o pozycji przedmiotu (lub modelki), drugim planie, tle itd. Jako dobrzy i doświadczeni fotografowie, znacie może jakieś techniki, sposoby, bądź warunki jakie musi spełnić dobre zdjęcie portretowe, bądź dobre zdjęcie aktu (nie koniecznie myślę tu o nagości, ale o zdjęciu sylwetki z odrobinką (bądź troszkę więcej niż odrobinką) erotyzmu?
Jakie światło jest najlepsze, przysłona. Na pewno zdjęcia w trybie A (priorytet przysłony), a jak to wygląda z ustawieniami balansu bieli, czy ekspozycji?

7 ODPOW. 7
bambolina-----
Początkujący

No właśnie mnie to tez interesuje nie dlaej jak wczoraj prubowałam portrety zrobic w domu lae jakioś nie umiem tego wszyskiego ustawic( swiatła itd) Wiec też bede wdzięczna za rady

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Np. to przeczytaj: Roderick Macdonald: "Akty. Fotografia cyfrowa dla profesjonalistów."
Gotowej recepty nikt Ci na forum nie da.

------------------------------
fotoamator
Znajomy-----
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

Np. to przeczytaj: Roderick Macdonald: "Akty. Fotografia cyfrowa dla profesjonalistów."
Gotowej recepty nikt Ci na forum nie da.



Dziękuję Panie Tadeuszu za tytuł książki. Mam ją w wersji elektronicznej i również ją analizuje. Ale po to jest forum, żeby na nim rozmawiać. Już nie jedno padło pytanie i ktoś kto się znał na rzeczy, ratował dobrą radą. Czytałem poradniki, mam pewną wiedzę na ten temat, ale nie wystarczającą. Większość książek pisanych jest ciężkim językiem. Łatwiej jest zaczerpnąć rady w takim miejscu, w dziale do tego przeznaczonym i na bieżąco rozwiewać swoje wątpliwości. Ale oczywiście nie zwalnia to od dokształcania się z innych źródeł, co doskonale rozumiem.

ryszard_nowy
Początkujący

Znajomy, nie znam osobiści Tadeusza, ale myślę że "Pan" jest niepotrzebny i Tadeusz nie obrazi się że go nie honorujesz Panem (no chyba, że to z szacunku do wiedzy i doświadczenia ;) ). W każdym razie do mnie śmiało możesz mówić na ty :)

A co do tematyki wątku to ja akurat mam fajne notatki z fotografii portretowej i później coś wrzucę (postaram się jeszcze dziś wieczorkiem)

Znajomy-----
Początkujący

Znajomy, nie znam osobiści Tadeusza, ale myślę że "Pan" jest niepotrzebny i Tadeusz nie obrazi się że go nie honorujesz Panem (no chyba, że to z szacunku do wiedzy i doświadczenia ;) ). W każdym razie do mnie śmiało możesz mówić na ty :)

A co do tematyki wątku to ja akurat mam fajne notatki z fotografii portretowej i później coś wrzucę (postaram się jeszcze dziś wieczorkiem)



To jak możesz to wrzuć, wielkie dzięki.
Napisałem Pan, bo już drugi raz dostałem ochrzan od Tadeusza, to nie chciałem niczym prowokować. Szacunek jak najbardziej mam, już to gdzieś dziś napisałem :)
Wieczorem i tak nie będę miał czasu zajrzeć, ale jutro nie omieszkam przeanalizować efekt Twojej pracy.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Znajomy napisał(a):

Znajomy, nie znam osobiści Tadeusza, ale myślę że "Pan" jest niepotrzebny i Tadeusz nie obrazi się że go nie honorujesz Panem (no chyba, że to z szacunku do wiedzy i doświadczenia ;) ). W każdym razie do mnie śmiało możesz mówić na ty :)

A co do tematyki wątku to ja akurat mam fajne notatki z fotografii portretowej i później coś wrzucę (postaram się jeszcze dziś wieczorkiem)



To jak możesz to wrzuć, wielkie dzięki.
Napisałem Pan, bo już drugi raz dostałem ochrzan od Tadeusza, to nie chciałem niczym prowokować. Szacunek jak najbardziej mam, już to gdzieś dziś napisałem :)
Wieczorem i tak nie będę miał czasu zajrzeć, ale jutro nie omieszkam przeanalizować efekt Twojej pracy.


Ochrzan? :o Ode mnie? :shock: Za co? :? No, chyba, że słuszny ;)
Szacunek należy się każdemu (no chyba, że jest trollem :P ), a przyjęło się na forach, że mówimy sobie po imieniu, czy raczej po nicku :) I to niezależnie od wieku. I tego sie trzymajmy 8-)

------------------------------
fotoamator
Znajomy-----
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

Ochrzan? :o Ode mnie? :shock: Za co? :? No, chyba, że słuszny ;)
Szacunek należy się każdemu (no chyba, że jest trollem :P ), a przyjęło się na forach, że mówimy sobie po imieniu, czy raczej po nicku :) I to niezależnie od wieku. I tego sie trzymajmy 8-)



W sumie wynikający z niezrozumienia, mojej intencji, ale nieważne, już wyjaśnione :D Zgadzam się, szacunek dla osoby nieznajomej powinien być okazywany ZAWSZE. Chyba, że ktoś swoim zachowaniem nie zasługuje, to już inna sprawa i raczej bardzo wyjątkowa. Ja jestem bardzo cierpliwym człowiekiem, jeszcze nie mam uczulenia na trolle ;)
Szczerze mówiąc, nigdy nie pisałem na żadnym forum, to jest moje pierwsze. Stąd nie znam "niepisanych" zasad obowiązujących forumowiczów, więc Tadeuszu, miło mi poznać, będę mówił po "nicku" :D