anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z ostrością? A300

gonzo-----
Początkujący

Problem z ostrością? A300

Nie wiem, czy w dobrym dziale umieszczam moje pytanko... Jak coś to przeniosę. Kurcze, nie wiem z czego to dokładnie wynika, nie zdziwił bym się, że właśnie z mojej nieudolnej, jeszcze mało profesjonalnej obsługi aparatu i małej wiedzy, ale czasami jak mam włączony AF, wychodzą mi strasznie nieostre zdjęcia :| Czy mam w jakiś sposób zmienić funkcję AF?
A i mała prośba nie wiecie skąd można pobrać instrukcje? Kobieta gdzieś mi utknęła pudełko z papierami i kablem 😕

6 ODPOW. 6
rich72
Początkujący

Gonzo po pierwsze to daj jakieś zdjęcie i na przykładzie wyjaśnij w czym tkwi problem :)

gonzo-----
Początkujący

Wrzucę jak tylko odzyskam kabel 😕 niestety kobiety mają strasznie wkurzającą tendencje do przekładania rzeczy które najbardziej w danym momencie są potrzebne 😕 Chodzi o to jak robisz zdjęcie powiedzmy kobiety oddalonej od ciebie o ok 10 m a za nią jest las w odległości mniej więcej 20-30 m to albo las jest nie ostry, a ona ostra, albo na odwrót.

profile.country.pl_PL.title
JasioS
Początkujący

Po prostu las jest poza głębią ostrości, a jeśli na odwrót to czasami obiekt który fotografujesz nie jest mniejszy od punktu AF? Jaki masz rodzaj AF ustawiony? Mogłeś też przy wielopunktowym przez przypadek zmienić punk af a przy szerokim alfa mogła wybrać inne punkty niż modelka. Używaj centralnego :)

rich72
Początkujący

viewtopic.php?f=30&t=309&start=0 - Gonzo - warto przeczytać :)

Znajomy-----
Początkujący

Też wydaje mi się, że ten problem autora wątku, to problem z GO, lub jakoś źle ustawionymi parametrami AF. Taka moja rada, usiądź sobie w domu (na dworze zimno) i pobaw się funkcjami aparatu. Zacznij od tych głównych pod klawiszem "FN", pozmieniaj sobie różne parametry i zobacz różnicę jaka jest między ustawieniami. Zobaczysz jak wyglądają zdjęcia w różnych balansach bieli, w innym pomiarem focusa itp. Później włącz tryb "M" i pobaw się zmieniając czas otwarcia i przysłonę (zmieniasz ją trzymając przycisk po prawej stronie wizjera, na ściance gdzie jest LCD i kręcąc rolką). Na końcu wejdź do menu i zobacz jakie tam masz funkcje. Nie bój się zmieniać, jak coś będzie nie tak, to zawsze możesz przywrócić ustawienia fabryczne i będzie znowu ok.

gonzo-----
Początkujący

Eh chyba bez wyprawy na dwór się no obędzie bo jakby nie patrzeć w domu za wiele miejsca nie mam, zresztą aż tak zimno nie jest. Ok jeszcze pokombinuje, a AF może wyłapie co knocę...