anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z flashem w A300

kaha-----
Początkujący

Problem z flashem w A300

Witam

Od paru dni jestem posiadaczką tego aparatu. Zastanawia mnie jedna rzecz. Podczas wciskania lekko flashu słychać dziwny dźwięk. Poniżej jest link do filmiku, na którym słychać ten dźwięk.

http://www.speedyshare.com/866528495.html

Na koncu słychać dźwięk już po mocniejszym wciśnięciu przycisku, który jest normalny. Zastanawia mnie czy inne aparaty też tak mają czy tylko mój jest jakiś wadliwy. A może to po prostu jakaś funkcja? Przyznam, że do końca go jeszcze nie rozpracowałam.
Proszę o pomoc :)

5 ODPOW. 5
gonzo-----
Początkujący

Hmm mam to samo jak próbuje zrobić zdjęcie czemuś co jest bardzo blisko, cofnę się o pół metra i jest ok :) U mnie jest to trochę głośniejsze niż na tym mp4 coś wstawiłeś (ale to wynika pewnie z czułości mikrofonu którym nagrywałeś)

Bartosz-----
Początkujący

a o który dźwięk chodzi bo konkretnie słyszę tam aż 5 dźwięków ?? Nie pytam żeby pomóc tylko dlatego że jestem przed zakupem tej lustrzanki i chciałbym się dowiedzieć czemu tak jest, według mnie to tak jakbym jakieś spięcie było. Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
JasioS
Początkujący

Ja tam słyszę tylko sycenie przy przed błysku wspomagającym af (występuje gdy jest za ciemno by af sam się mógł dostroić, pamiętaj o minimalnej odległości ostrzenia obiektywu). Tak już jest bo lampa pracuje długo. Moja a350 ma tak samo, służbowa także. Jeśli mimo to nie możesz ustawić AF zmień af na szeroki i priorytet z autofokusa na wyzwalanie migawki. i będzie ok.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

JasioS napisał(a):

Jeśli mimo to nie możesz ustawić AF zmień af na szeroki i priorytet z autofokusa na wyzwalanie migawki. i będzie ok.



Czy będzie ok? migawkę wyzwolisz, ale wątpliwe czy aparat za każdym razem ustawi prawidłowo ostrość.

Może po prostu trzeba zdawać sobie sprawę z istnienia minimalnej odległości z jakiej możesz wykonać zdjęcie. Każdy obiektyw powinien mieć ten dystans oznaczony.

profile.country.pl_PL.title
JasioS
Początkujący

Lajam chodziło mi o to gdy będzie minimalna odległość zachowana. A aparat będzie miał problemy w ciemnym pomieszczeniu z ustawieniem ostrości. Bo nie zawsze ma ochotę ustawiać na punktowym :)