anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Mój nowy sprzęt...:)

sticker-----
Początkujący

Mój nowy sprzęt...:)

Potrzebuję pomocy przy wyborze sprzętu. Fotografuję już od ok.3 lat i postanowiłem wreszcie zakupić lustrzankę. Myslę o czymś do 1400zł. Ostatnio się rozglądnąłem i znalazłem kilka tylko nie wiem, która najlepszy:)
Lustrzanki:
-Sony Alpha A300,
-Nikon D60,
-Canon 1000D;
Co byście wybrali i dlaczego?
No chyba że macie jakiesc alternatywne propozycje:>

2 ODPOW. 2
czorny-----
Początkujący

a300 IMHO. Jakość zdjęć w przedziale entry level dla wszystkich firm jest bardzo podobna jednak ten aparat z tych trzech wydaje się być najbardziej zaawansowaną konstrukcją. Fotografujesz od trzech lat. Mniemam zatem, że bawiłeś się kompaktami. Jeśli miałeś uchylny wyświetlacz w nikonie i canonie będzie Ci go brakowało. Ja fotografowałem R1, który w takowy był wyposażany. Teraz mam a200 i nie żałuję zakupu choć przyzwyczajenie i brak uchylnego ekraniku daje mi o sobie znać. Stabilizacja w body to bardzo wygodna sprawa bo działa z każdym obiektywem a ta posiada tylko a300. Najlepiej jednak wybierz to co będzie Tobie pasowało. Zwróć uwagę na ergonomię aparatu. Idź do jakiegoś sklepu i porównaj sobie. Nie słuchaj kitów żenionych przez sprzedawców tylko wybierz to co Ci się podoba. Powtórzę się ale zarówno nad jakością zdjęć robionych przez aparaty z półki entry level ani nad jakością ich wykonania nie ma co się rozczulać bo różnice są minimalne i mało znaczące. Oczywiście wymienione przez Ciebie modele różnią się od siebie jeszcze innymi rzeczami niemniej jednak wybacz ale nie bardzo chce mi się o nich pisać ;).

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Takich tematów w sieci jest setki. Pytając na forum Sony trudno oczekiwać, że nie będziemy Ci polecać Sony. ;)
Prawda jest taka, że nie w momencie decyzji nie kupujesz aparatu tylko wybierasz system czyli obiektywy, akcesoria, oświetlenie wraz z cały rynkiem wtórnym. To również jest istotne bo chyba nie zamierzasz zostać tylko z 1 obiektywem, jeśli tak to może przemyśl jeszcze zakup.

Z mojej strony, z tej trojki polecam A300. Ma naprawdę świetny, szybki tryb Live View i uchylny ekran co jest bardzo przydatne. I chyba najważniejszy argument...stabilizowana matryca. :)

Generalnie to im więcej będziesz takich tematów zakładał, im więcej ich czytał na innych forach, będzie Ci trudnej podjąć decyzję - będziesz miał po prostu mętlik w głowie.

Powinieneś sam dokonać wyboru. Każdy z wymienionych przez Ciebie aparatów daje bardzo dobrą jakość obrazu więc najważniejszym kryterium będzie wygoda obsługi i który Ci się najbardziej podoba. Także najlepiej iść do sklepu, wziąć każdy z nich do ręki, popatrzeć w wizjer, zrobić kilka zdjęć i wybrać ten wg Ciebie najlepszy :) Warto też zorientować się co do cen dodatkowych akcesoriów jak obiektywy, baterie, gripy, itp.

:P Powodzenia.