anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Coś nie tak? Wyświetlacz

gonzo-----
Początkujący

Coś nie tak? Wyświetlacz

No więc po tygodniu korzystania, zauważyłem, że reakcje wyświetlacza są jakby wolniejsze. Czy to możliwe, że po prostu w plenerze potrzebuje więcej czasu do "przetworzenia", czy coś w tę deseń?

12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
Jacek80
Poszukiwacz

w jakim sensie wolniejsze?
Ogólnie przy niższych temperaturach, wszystkie wyświetlacze potrafią się "mulić" w sensie, że wszystkie zmiany obrazu, są jakby w wolniejszym tempie

Znajomy-----
Początkujący

Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem. Bardzo możliwy jest fakt, że jak jesteś np w lesie, bądź w miejscu gdzie masz dużo szczegółów, masz ustawiony AF na szeroki i w miarę dużą przysłonę, troszkę dłużej łapie ostrość. Jak jest słabe oświetlenie, to ten czas może wydłużyć się jeszcze troszkę. Ale są to nieznaczne różnice czasowe, przynajmniej w moim lusterku (A350). Logicznie podejmując temat, po prostu aparacik musi skupić się na większej ilości punktów, aby złapać ostrość, ustawić balans bieli (jeśli masz na auto).

czorny-----
Początkujący

Znajomy napisał(a):

Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem. Bardzo możliwy jest fakt, że jak jesteś np w lesie, bądź w miejscu gdzie masz dużo szczegółów, masz ustawiony AF na szeroki i w miarę dużą przysłonę, troszkę dłużej łapie ostrość. Jak jest słabe oświetlenie, to ten czas może wydłużyć się jeszcze troszkę. Ale są to nieznaczne różnice czasowe, przynajmniej w moim lusterku (A350). Logicznie podejmując temat, po prostu aparacik musi skupić się na większej ilości punktów, aby złapać ostrość, ustawić balans bieli (jeśli masz na auto).



nie jestem biegły w metodach pomiaru ostrości zwłaszcza w a300 i a350, w których to aparatach funkcjonują dwie, ale nie bardzo kumam co ma ilość szczegółów fotografowanej sceny do szybkości AF. Myślałem, że wyłączając z rozważań sam sprzęt najważniejsza dla szybkiego AF jest ilość światła i kontrastowość sceny a nie wielość jej szczegółów. W dodatku, przynajmniej w kompaktach a zdaje się, że a300 i a350 działają w trybie LV właśnie jak kompakty, ustawianie ostrości łatwiejsze jest dla kontrastów pionowych zaś trudniejsze dla poziomych.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

gonzo napisał(a):

No więc po tygodniu korzystania, zauważyłem, że reakcje wyświetlacza są jakby wolniejsze.


Nie rozumiem o co Ci chodzi...o przeglądanie zdjęć już zrobionych czy też o reakcje w trybie Live View. Więcej precyzji przy opisie problemu pozwoli na skuteczniejsze znalezienie odpowiedzi. To troszkę jak na forach samochodowych ktoś pisze "coś mi stuka z przodu. pomocy" :smileyhappy:

;)

Znajomy-----
Początkujący

czorny napisał(a):

nie jestem biegły w metodach pomiaru ostrości zwłaszcza w a300 i a350, w których to aparatach funkcjonują dwie, ale nie bardzo kumam co ma ilość szczegółów fotografowanej sceny do szybkości AF. Myślałem, że wyłączając z rozważań sam sprzęt najważniejsza dla szybkiego AF jest ilość światła i kontrastowość sceny a nie wielość jej szczegółów. W dodatku, przynajmniej w kompaktach a zdaje się, że a300 i a350 działają w trybie LV właśnie jak kompakty, ustawianie ostrości łatwiejsze jest dla kontrastów pionowych zaś trudniejsze dla poziomych.




Nie wiem, ja odnoszę takie wrażenie robiąc zdjęcie np w lesie, na szerokim AF troszkę dłużej łapie ostrość, niż np. robiąc zdjęcie portretowe w podobnej odległości. Być może jet to związane właśnie ze słabym kontrastem.

To troszkę jak na forach samochodowych ktoś pisze "coś mi stuka z przodu. pomocy"


:smileyhappy:

czorny-----
Początkujący

Znajomy napisał(a):

Nie wiem...




No właśnie ja też tak do końca nie wiem i to co napisałem chciałem poddać bardziej rozważaniom niż wyrazić jak prawdę. Niemniej jednak chyba trochę odbiegam od tematu... ;)

gonzo-----
Początkujący

Jacek80 napisał(a):

w jakim sensie wolniejsze?
Ogólnie przy niższych temperaturach, wszystkie wyświetlacze potrafią się "mulić" w sensie, że wszystkie zmiany obrazu, są jakby w wolniejszym tempie



OK to chyba przyczyna bo było tylko 2 stopnie powyżej zera + mgiełka, a i przepraszam faktycznie dość niejasno opisałem, chodziło właśnie o "mulenie" czyli wolniejsza reakcja na to co w danej chwili powinno być na wyświetlaczu. Czy taka temperatura jak pisałem na początku postu mogła spowodować taki efekt?

profile.country.PL.title
Jacek80
Poszukiwacz

gonzo napisał(a):

Czy taka temperatura jak pisałem na początku postu mogła spowodować taki efekt?


Na 99% tak... a jako inny przykład... weź w zimę potrzymaj trochę komórkę na mrozie i zobaczysz, że wejście do menu będzie odbywało się w zwolnionym tempie ;)

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

czorny napisał(a):



nie jestem biegły w metodach pomiaru ostrości zwłaszcza w a300 i a350, w których to aparatach funkcjonują dwie, ale nie bardzo kumam co ma ilość szczegółów fotografowanej sceny do szybkości AF. Myślałem, że wyłączając z rozważań sam sprzęt najważniejsza dla szybkiego AF jest ilość światła i kontrastowość sceny a nie wielość jej szczegółów. W dodatku, przynajmniej w kompaktach a zdaje się, że a300 i a350 działają w trybie LV właśnie jak kompakty, ustawianie ostrości łatwiejsze jest dla kontrastów pionowych zaś trudniejsze dla poziomych.


Właśnie tu sie mylisz - A3x0 przy LV cały czas działają jak lustrzanki na szybkim fazowym AFie. Jest to unikalne rozwiązanie na skalę wszystkich dostępnych lustrzanek. Pozostałe jak maja LV, to działają tak jak kompakty - na zasadzie detekcji kontrastu na matrycy - i one są baaaardzo wolne.