anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

788 ODPOW. 788
profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Wypakowujesz czy kopiujesz? Pobrany plik trzeba rozpakować na kompie i ten wypakowany plik skopiować na pena. Musi hulać.
profile.country.PL.title
johnnoo
Użytkownik

Vanrobertos

Po wypakowaniu musisz mieć taki plik: sony_dtv0FA80A0CA0AC_00004100_16056601000668.zip i wgrywasz go na pena i po włożeniu do telewizora aktualizacja startuje automatycznie.

profile.country.PL.title
SLAWMOR-1961.
Użytkownik

1. Wypakuj pobrany plik i zapisz go w komputerze w miejscu, które z łatwością odszukasz.
Uwaga: Po rozpakowaniu pobranego pliku pojawi się kolejny plik zip (sony_dtvxxxxx_xxxx_xxxxxx.zip).
2. Podłącz pamięć USB do komputera.
3. Przejdź do miejsca, w którym został zapisany rozpakowany plik i skopiuj (lub przeciągnij i upuść) ten plik do głównego katalogu urządzenia USB.
Uwaga: Główny katalog urządzenia oznacza katalog pierwszego lub najwyższego poziomu, w którym znajdują się wszystkie inne katalogi.
4. Odłącz pamięć USB od komputera i przejdź do następnej sekcji.

Krok 1: Instalacja aktualizacji
Po pobraniu pliku z aktualizacją i przygotowaniu urządzenia USB można przystąpić do instalacji w telewizorze. Proces ten może potrwać do 10 minut. W trakcie instalacji telewizor wyłączy się, a następnie włączy się ponownie. Wykonaj następujące czynności:

1. Naciśnij przycisk POWER na pilocie od telewizora i trzymaj go przez co najmniej 3 sekundy, po czym wybierz opcję Uruchom ponownie.
Uwaga: W zależności od modelu i systemu operacyjnego telewizora może być wymagane naciśnięcie przycisku POWER na co najmniej 5 sekund lub do wyświetlenia komunikatu Wyłącz.
2. Upewnij się, że do telewizora nie są podłączone żadne inne urządzenia USB.
3. Podłącz pamięć USB z wypakowanym plikiem (sony_dtvxxxxx_xxxx_xxxxxx.zip) do portu USB telewizora.
Uwaga: Jeśli telewizor ma kilka portów USB, można wybrać dowolny z nich.
4. Kiedy telewizor wykryje pamięć USB, na ekranie będą się pojawiać różne komunikaty. Wykonuj wyświetlane polecenia.
Uwaga: Jeśli komunikaty nie pojawiają się automatycznie, użyj pilota od telewizora i wyłącz, a następnie z powrotem włącz telewizor.
5. Rozpocznie się proces aktualizacji. Wskaźnik POWER telewizora zacznie migać na biało i wyświetlany będzie ekran postępu aktualizacji.
6. Po kilku minutach telewizor wyłączy się i z powrotem włączy w celu dokończenia aktualizacji.
OSTRZEŻENIE! Podczas instalacji oprogramowania proszę:

Nie wyjmuj urządzenia USB
Nie wyłączaj telewizora
Nie odłączaj telewizora od zasilania

7. Po zakończeniu aktualizacji telewizor automatycznie uruchomi się na nowo.
8. Ostrożnie odłącz urządzenie USB od złącza USB.

Krok 2: Sprawdzenie, czy aktualizacja się powiodła
Aby skontrolować, czy aktualizacja została pomyślnie zainstalowana, sprawdź obecną wersję oprogramowania.

Nacisnij HELP na pilocie, pod przyciskiem zmiany kanałów.

Wyświetli się

plansza - w lewym dolnym rogu masz wersję aktualnego oprogramowania.

Kilka postów wcześniej zamieściłem zdjęcie.

profile.country.PL.title
Vanrobertos
Użytkownik

Dzięki za pomoc, w końcu wyczekiwana aktualizacja zawitała do tv :slight_smile: 

profile.country.PL.title
Karamba
Użytkownik

U mnie po włożeniu usb z plikiem  podczas oglądania TV od razu zaczął instalować nowe oprogramowanie, (aż się zdziwiłem :wink:  USB miałem wgrany plik zip po rozpakowaniu (ten który był w folderze po rozpakowaniu). Na razie nie widzę zmian ,  może jakby trochę lepsza czerń i regulacja stref, na czarnym pasku z napisem jasnym białym  czerń jest równomierna, ale nie zawsze zależy od samego napisu   

profile.country.PL.title
Slawomir-M1977
Poszukiwacz

i co ? dalej lipa ? U mnie nawet nie ma info o  aktualizacji. mam 50" 85j .  

profile.country.PL.title
Vanrobertos
Użytkownik

Na x94j też nie ma na stronie ani w tv aktualizacji, ale skorzystałem z tego linku, który ktoś podał i od tego czasu pikselozy nie ma

profile.country.PL.title
Karamba
Użytkownik

Pisząc że jest bez zmian - miałem na myśli że działa dobrze , wcześniej od czasu do czasu pojawiała pkt. pixeloza, ale ogólnie obraz był OK teraz  pixelozy jak na razie nie zauważyłem. 

profile.country.PL.title
cidiko
Poszukiwacz

No właśnie, wielkie dzięki bo u mnie pikseloza zniknęła właśnie po tej wersji PG6.5660, bo na tej 6.4285, czyli tej co jest oficjalnie na tym modelu telewizora do ściągnięcia to jakaś porażka, SONY dajcie aktualizacje do tej wersji na oficjalnej stornie ,)

profile.country.PL.title
Pawlon76
Poszukiwacz

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum. Chciałbym podzielić się swoimi przeżyciami z moim TV Sony model XR-55X94J Jestem po dwóch wymianach płyt głównych w tym modelu i za każdym razem niezależnie od wersji softu po jakimś czasie pojawiała się pikselizacja na kanałach tv na module cam. Dopiero po wgraniu najnowszej aktualizacji o numerze PKG 6.5660 problem został naprawiony. Czyli jak widać nie był to problem płyt głównych tylko oprogramowania. Po wgraniu najnowszej wersji softu zauważyłem kilka istotnych zmian w tv oto kilka z nich:

całkowicie wyeliminowano pikselizację na kanałach tv 

zmieniono ikonki w menu (teraz są ładniejsze)

uzyskano lepszy obraz w tv

poprawiono szybkość działania telewizora

Przede wszystkim chciałbym podziękować użytkownikom forum za udostępnienie najnowszej wersji softu gdyż na oficialnej stronie pomocy widnieje jeszcze cały czas stary soft w wersji z listopada czyli wersja PKG 6.4285 na której występują problemy z tv

Mam nadzieje że trochę pomogłem pozdrawiam.