anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

788 ODPOW. 788
profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

 
Popieram, w niektórych tematach to jest taka kaszana że nie warto ich w ogóle czytać bo nie wiadomo co do czego przytknąć, o jaki sprzęt chodzi. Ale tak to jest jak nie ma prowadzącego forum, to jest wolna amerykanka i lepiej się nie zanosi.🤔
profile.country.PL.title
Karamba
Użytkownik

Mam 75x93j i aktualizacji jak na razie brak ;( - plik raczej jest jeden  do tych modeli co w poprzednim pliku  z listopada 

profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

Jak widać z tytułu tematu problem dotyczył na początku modelu XR-55X94J i karty CI+ od UPC a teraz troszkę to się rozmyło. Dobrze by było jakbyśmy zawierali tutaj posty dotyczące modeli XR-*X9*J i kart CI+. Reszta to inna grupa tv za co za tym idzie inny software.

W moim XR-55X94J automatyczna aktualizacja nie pokazywała nowego sofu. Od  supportu dostałem link do wersji PKG6.5660.0668EUA (aktualizacja z 6.4285).

Na razie jest prawie OK.

Na niektórych kanałach chwilowe przywieszki lub brak sygnału.

Niech popracuje dłużej.

 

profile.country.PL.title
johnnoo
Użytkownik

Karamba ja mam 55X94J (to są bliźniacze modele) i zaktualizowałem z tego linku https://tv.update.sony.net/OND/2021/eu/main/PS211722/sony_atvotafull_2020_1605660100_eua_auth.zip (po ściągnięciu trzeba rozpakować i wgrać na pendriva) wszystko śmiga bez pikselozy jak na razie i mam nadzieję że tak zostanie 😀

profile.country.PL.title
johnnoo
Użytkownik

Zapomniałem dodać, że jest to wersja oprogramowania PKG6.5660

profile.country.PL.title
karoleczek90
Poszukiwacz

Ja po wymianie płyty w swoim xr-55x93j nie miałem pikseli na wersji 6.4285 ale tv był wolny pisałem o tym pare postów wcześniej wgrałem ten soft co Sony wysyła 6.5660 narazie chodzi tv z 6 h cały czas i jest pięknie jest szybszy nie ma przywiech na przełączaniu kanałów itd zobaczymy co będzie dalej.

profile.country.PL.title
Karamba
Użytkownik

Po wgraniu nowego softu wszystko działa jak należy?  Bo nie wiem czy wgrać nowe oprogramowanie.

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

 
 
Jak by było źle to byś postów narzekających nie zliczył kolego. Decyzja należy do Ciebie.😃
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

U mnie "odpukać" na razie jest OK. Pierwszego dnia były problemy na niektórych kanałach kodowanych (zacięcia wizji i fonii) ale to chyba z winy UPC. Teraz brak makroboków/pikselozy a i karta jest wykrywana po włączeniu. Wreszcie po 5 miesiącach mogę normalnie oglądać tv. Można uznać, że coś się Sony udało poprawić.

profile.country.PL.title
Vanrobertos
Użytkownik

jak robicie tę aktualizację? ja po ściągnięciu wypakowuję ten folder na pendrive i podpinam pod TV, jednak pokazuje mi jedynie wyświetl treści itp, jak ponownie uruchamiam TV lub wyłączam i włączam nic się nie dzieje