anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

sony kd-49xg8396 i HT-SF150

profile.country.PL.title
ogor888
Nowicjusz

sony kd-49xg8396 i HT-SF150

Zakupiłem zestaw telewizor sony kd-49xg8396 i soundbar HT-SF150 . Wszystko podłączyłem (hdmi ARC) i telewizor co chwila przełącza się na głos z telewizora. Pojawia się błąd że utracono połączenie i dźwięk jest i z tv i z soundbara.

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

Czy w ustawieniach dźwięku jest przełączone z głośników wbudowanych na zewnętrzny system audio? Czy ustawienia Bravia Sync są włączone? Warto wyeliminować też problem z kablem i sprawdzić na innym egzemplarzu kabla HDMI.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
ogor888
Nowicjusz

Dokupiłem nowy kabel hdmi z szybką transmisją (8k) i problem nadal się powtarza. W ustawieniach jest włączony zewnętrzny system. Bravia Sync również jest włączone, ale nie wykrywa sprzętu po hdmi.
Cały czas po podłączeniu soundbara do tv, soundbar działa chwilę sam, a później na tv pojawia się błąd połączenia i włącza się głos w telewizorze i w soubdbarze jednocześnie.
Restart tv i soundbara, wymiana kabli pomiędzy nc+, tv , soundbarem w różnych konfiguracjach, oraz dokupienie nowego kabla nic nie zmieniło.
Czy jest to wina tv, że nie współpracuje z tym soundbarem? Na bravia Sync są wypisane modele kina domowego i soundbarów które współpracują. Tego niema.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Zacznij od przywrócenia ustawień fabrycznych TV - nie chodzi mi o reset.

https://helpguide.sony.net/tv/gaep1/v1/pl/08-01_03.html

Sprawdź też jak masz ustawione [Ustawienia] — [Dźwięk] — [Cyfrowe wyjście audio] i ustaw na PCM. Może TV wysyła format którego soundbar nie dekoduje.

 

Pozdrawiam