anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Minidysk MZ-R90 problem

sebamjuzik
Początkujący

Minidysk MZ-R90 problem

Witam, mam nadzieję, że ktoś mi tu pomoże:) Zakupiłem używanego minidyska jak w tytule ale podczas sprawdzania pojawił się następujący problem: minidysk odtwarza pierwsze 6.5 - 7 minut nagrania potem odtwarzanie zostaje zatrzymane a mechanizm wydaje nienaturalne dźwieki próbując zapewne kontynuować odtwarzanie. Sprawdziłem ponad 20 płyt, na każdej to samo... Czy to wina mechanizmu czy raczej oprogramowania? Pozdrawiam

2 ODPOW. 2
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Najpewniejsze informacje uzyskasz kontaktując się z pomocą Sony:

http://www.sony.pl/support/pl/contacts/dna

Niestety na odległość nikt nie będzie w stanie Ci pomóc i stwierdzić jednoznacznie gdzie leży przyczyna - czy w mechanizmie czy w oprogramowaniu. Możesz również umówić się na serwis "pogwarancyjny" który jest płatny. Nie wiem jak Sony liczy sobie za takie urządzenia (np wgranie nowego softu) - zapewne wszytkiego dowiesz się dzwoniąc lub pisząc do nich.

Życzę powodzenia w naprawie bo posiadasz klasyczny sprzęt, którego szkoda byłoby się tak po prostu pozbyć.

Fotka dla wszystkich nie znających tego modelu :slight_smile:

http://gosonygo.blog.so-net.ne.jp/_images/blog/_841/gosonygo/MZ-R90.JPG

Źródło: www.gosonygo.blog.so-net.ne.jp

Pozdrawiam Stubb
profile.country.PL.title
Longman71
Poszukiwacz

Jeśli potrzebujesz jeszcze jakiejś pomocy w sprawie MD, daj znać.

Prawdopodobnym powodem problemu, ktory opisywałeś, jest odkształcenie się w wyniku upadku sprzętu, sprężystego elementu głowicy laserowej, który odpowiada za jej poruszanie się po prowadnicach i jest elementem

odbierającym ruch obrotowy z wałka silnika przesuwu głowicy.Poluzowanie się tego elementu, powoduje "terkotanie" mechanizmu, gubienie scieżki audio, "przeskakiwanie" głowicy w trakcie odtwarzania.Miałem taki

problem, serwis wówczas stwerdził,że konieczna jest wymiana płyty głównej (na ówczwsne czasy koszt wynosił

1000zł, a nowy Walkman MD z nagrywaniem, kosztował 1600!)i po odbiorze sprzętu z serwisu, podjąłem decyzję,że sam go muszę sprawdzić, gdyż i tak już go nie naprawię w sugerowany przez serwis sposób, z powodu nieopłacalności, a gwarancji już nie miałem.Problem tkwił w mechanice, a nie jak twierdził serwis - elektronice.Można to wyprostować samemu, choć zalecałbym dokupienie nowej części, gdyż zbyt mały lub zbyt duży docisk, powoduje właśnie problemy z oczytem płyt i głośną pracę mechanizmu przesuwu głowicy lasera.