anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pytania odnośnie nagrywania scenerii nocnej przez DSC-HX 200v

profile.country.pl_PL.title
andre6610
Początkujący

Pytania odnośnie nagrywania scenerii nocnej przez DSC-HX 200v

Witam,

Myślę zakupić aparat dsc hx 200v i mam pytanie do wszystkich posiadaczy. Jak radzi sobie ten aparacik w nagrywniu scenerii nocnej? Czy gubi ostrość, jeśli nie ma punktu do łapania ostrości ,np. latarnii? I jak wyglądają filmy, np. błyskawic, czy pojawiają się , tzw. pasy? Proszę o odpowiedz : ).


Pozdro.

Tagi (5)
6 ODPOW. 6
profile.country.pl_PL.title
andre6610
Początkujący

Jest to dla mnie bardzo ważne, bo psjonuję się burzami i często wyjeżdzam tam gdzie nie ma żadnego oświetlenia, tylko puste pole. A jeśli chodzi o ujęcia to myślę co niektóre , które nie uda mi się uwiecznić na lustrzance przechwycić z video i nie chciałbym aby mieć na tych ujęciach pasy : ).

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj,


Używałem pewnien czas HX200V ale przynam, że nie wykonywałem nagrań wideo w słabszych warunkach oświetleniowych.


Moim zdaniem to nie jest aparat do filmowania w kompletnych ciemnościach.

Filmy nagrywane w nocy, ale przy światłach wieczornych można znaleźć na YouTube np. taki:



profile.country.pl_PL.title
andre6610
Początkujący

Właśnie trudno znaleść filmik na yt bez żadnego oświetlenia i przez to tutaj napisałem . Ale dzięki za odpowiedz :).

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Mam aktualnie pod ręką H200 i RX100 - spróbuję przez weekend nagrać jakies ujęcia w ciemnościach i napiszę Ci jak to wygląda. :slight_smile:

profile.country.pl_PL.title
andre6610
Początkujący

Super. Dzięki : ).

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj,


Uciekł mi ten temat, ale już dzielę się spostrzeżeniami.

Jakościowo RX100 jest znacznie lepszy pod każdym względem - oddania szczegółów, rozpiętości tonalnej, kolorystyki.


H200 ma inną matrycę i to już bardzo widać w ciemności.


Na tą chwilę wstawiam, krótki film poglądowy z RX100 wykonany w nocy.