anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

„4 lata gwarancji” w pakiecie Aparaty i Kamery w Sony Store

33ccd-----
Początkujący

„4 lata gwarancji” w pakiecie Aparaty i Kamery w Sony Store

Witam serdecznie.
Proszę o info w sprawie gwarancji 4 lata.

Oferta promocyjna przygotowana przez SONY zachęca do zakupów.
Po dokładnym przeczytaniu info i regulaminu i dopatrzyłem się niejasności.

„Uczestnikami Programu”.REGULAMIN PROMOCJI „4 lata gwarancji” w pakiecie Aparaty i Kamery w Sony Store - mówi w punkcie 5:

Uczestnikami Programu mogą być:
- pełnoletnie osoby fizyczne, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych które nie prowadzą działalności gospodarczej, polegającej na dystrybucji sprzętu elektronicznego (RTV/AGD),
- osoby prawne, które nie prowadzą działalności gospodarczej, polegającej na dystrybucji sprzętu elektronicznego (RTV/AGD),
-instytucje pożytku publicznego, które nie prowadzą działalności gospodarczej, polegającej na dystrybucji sprzętu elektronicznego (RTV/AGD),
- jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej które nie prowadzą działalności gospodarczej, polegającej na dystrybucji sprzętu elektronicznego (RTV/AGD),
zwane dalej łącznie: „Uczestnikami Programu”.



http://www.sony.pl/res/attachment/file/ ... 460779.pdf" target="_blank


a


REGULAMIN USŁUGI SERWIS EXTRA na 3 lub 4 lub 5 lat ma odmienny punkt 3,7:


3.7. Ponadto poza przypadkami wskazanymi w punkcie 3.6 powyżej świadczenia
wynikające z uprawnień w ramach Serwisu Extra, nie będą miały
zastosowania w następujących przypadkach:

a. w przypadku użytkowania Produktu w celach zawodowych, zarobkowych
lub w celach związanych z prowadzoną przez Klienta działalnością gospodarczą;


----------------------------------------------------------------------------------------------

Jak dla mnie to co nie jest zabronione jest dozwolone i punkt 5 pozwala skorzystać z tej promocji wszystkim osobą fizycznym, prawnym i jednostką organizacyjnym
prowadzącym działalność gospodarczą jeśli nie odsprzedają potem tego produktu dalej.

Proszę wasze opinie, oraz o odp od Sony.

Pozdrawiam 33ccd

2 ODPOW. 2
spolDon1fhkbr
Początkujący

33ccd napisał(a):


Proszę wasze opinie



Z doświadczenia wiem, że nikt podczas naprawy gwarancyjnej nie sprawdza czy sprzęt jest używany w domu czy w pracy jeśli o to pytasz, od razu uprzedzam pytanie rodzaj dokumentu zakupu nie ma znaczenia (paragon/FV).

33ccd napisał(a):

Jak dla mnie to co nie jest zabronione jest dozwolone i punkt 5 pozwala skorzystać z tej promocji wszystkim osobą fizycznym, prawnym i jednostką organizacyjnym
prowadzącym działalność gospodarczą jeśli nie odsprzedają potem tego produktu dalej.



Według mojej wiedzy dokładnie tak jest. Sony od dawna ma podział na sprzęt PRO i domowy. Na sprzęt PRO nie można przedłużać gwarancji na zasadach Serwisu Extra. Tam obowiązują dodatkowe pakiety prime support.

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Zinterpretowałbym zapisy regulaminu dokładnie tak samo, jak Ty, czyli że jedynym ograniczeniem w korzystaniu z promocji jest zakaz dalszej odsprzedaży urządzeń objętych przedłużoną gwarancją. W ciągu kilku dni dodam pewniejsze informacje. Pozdrawiam.