anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

odtwarzanie filmow nagranych na Sony RX100

zetmarta
Nowicjusz

odtwarzanie filmow nagranych na Sony RX100

mam pytanie techniczne. Nakrecilam pierwszy filmik aparatem Sony RX 100, problem w tym ze odtwarza sie z jakimis bledami / szarpany ruch i zatrzymywanie kadru oraz szarpanie dzwieku/. Czy oprocz dostepnych windows 7 programow do odtwarzania filmow / komputer domyslnie wybral Nero ale we wszystkich: all player, windows player jest tak samo źle/ jest jakis program ktory odtworzy to bez bledow??? czy to usterka aparatu? bede wdzieczna za odpowiedz uzytkownikow sony RX100

 
9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj,

 

Napisz proszę w jakim formacie nagrywasz filmy.

O ile wybierasz maksymalną jakość (AVCHD 50p) to trzeba się liczyć z tym, że komputer ze słabszymi parametrami (głównie moc procesora i układu graficznego) może mieć problem z płynnym odtwarzaniem tych plików (podobne objawy do tych, które opisałaś).

 

Warto na wstępie zainstalować pakiet najnowszych kodeków do odtwarzania plików wideo i sprawdzić czy to przyniesie efekty (do odtwarzania można użyć Windows Media Player lub Windows Media Player Classic).

Istotnym jest również nośnik, z którego odtwarzasz film. Być może odtwarzasz film z karty pamięci aparatu i wąskim gardłem jest tu transfer danych z karty przez USB. Spróbuj skopiować plik na twardy dysk i odtwarzaj plik z tej lokalizacji.

 

Rozwiązaniem najprostszym jest użycie PlayMemories Home jako programu do odtwarzania filmów. Program jest darmowy i można go pobrać ze strony Sony. 

 

Podaję link do oprogramowania http://support.d-imaging.sony.co.jp/www/disoft/int/download/playmemories-home/win/pl/

 

Powodzenia i pozdrawiam :slight_smile:

nebbud
Poszukiwacz

Witam serdecznie,

 

posiadam ten aparat od miesiąca i nie ukrywam, że sprawia mi trudność w utawieniu menu do nagrywania. Szczerze zawiodłem się jak nagrywa ten aparat, nie łapie ostrość, jakość jest przeciętna, a na youtube oglądałem wiele testów wideo nagranych tym aparatem np. https://www.youtube.com/watch?v=aRcGNn2sNMw

Piękna jakość a u mnie niestety takiej nie osiąga, parametry ustawiłem następująco:

Format pliku: AVCHD

Ustawienia nagrywania: 50i 24M(FX)

Rozm. obrazu L:17M

SteadyShot WYŁ.

Nagryw. dźwięku: WŁ

Red. szumu wiatru: WŁ

Film: Program Auto

 

Teraz tak, jak ustawić ISO? Auto? Czy od 125 do 3200?

Czy coś więcej ustawić w ustawieniach?

Kartę pamięci mam SanDisk Extreme złota 32 GB mówią, że to b. dobra karta. 

 

IR "Spodek" spółki Przewozy Regionalne relacji: Katowice - Wrocław Główny odjeżdża ze stacji początkowej. Data nagrywania: 15.12.2014
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


nebbud napisali:

 

Teraz tak, jak ustawić ISO? Auto? Czy od 125 do 3200?

Czy coś więcej ustawić w ustawieniach?

 


Lepszą jakość zapewni Ci ustawienie:

 

Format pliku: AVCHD

Ustawienia nagrywania: 50p

 

Stabilizację sugeruję włączyć więc

SteadyShot

 

Zdając się na Program Auto - nie masz specjalnej kontroli nad tym co robi aparat. 

Im wyższe ISO ustawisz dostępne, tym gorsza jakość nagrania. Oczywiście zbyt niskie może skutkować niedoświetleniem sceny.

 

Może wstaw jakiś przykładowy film, z którego jesteś niezadowolony.

Na pewno będzie łatwiej Ci coś konkretnie doradzić...

 

Pozdrowienia!

 

 

 

 

nebbud
Poszukiwacz

https://www.youtube.com/watch?v=gnHhmXA1nns

Ostrość nie łapie, jest zbyt ciemny obraz a porównując wcześniejszy film innego użytkownika: https://www.youtube.com/watch?v=aRcGNn2sNMw

 

tu wygląda pięknie, obraz czysty i bardzo ostry a u mnie co nagrywałem pociąg jak widać...

Just a video of my short trip from Schiphol Amsterdam Airport to The Hague by train. Just enjoy the video and feedback is appricieted! Music: Home - Micheal Bublé Camera: Sony RX100
IR "Spodek" spółki Przewozy Regionalne relacji: Katowice - Wrocław Główny odjeżdża ze stacji początkowej. Data nagrywania: 15.12.2014
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Porównując te dwa filmiki i zestawiając obok siebie fragmenty w zbliżonych warunkach oświetleniowych nie widzę niczego gorszego w Twoim filmiku, jakościowo jest podobnie. Niedogodnością, zmyłką dla aparatu może być to, że w kadrze znajdują się elementy mocno oświetlone / świecące co powoduje, że automatyka aparatu próbuje zrównoważyć naświetlaną scenę mniej eksponując ciemniejsze partie aby nie prześwietlać jasnych a Tobie zależy akurat na tych ciemniejszych. Ale automatyka tak już ma i tego się nie przeskoczy. Podobnie jest z autofokusem. W ciemnych obszarach gorzej działa a gdy w polu jego działania znajdą się jaśniejsze obszary, o większym kontraście to będzie się starał ustawić ostrość właśnie na te fragmenty bardziej kontrastowe.

Już Lajam w którymś wątku pisał, że do rejestracji obrazu potrzebne jest światło. Gdy tego światła nie ma to obraz będzie ciemniejszy. Współczesna technika umożliwia rejestrację obrazu w coraz to gorszych warunkach, niestety, jest to okupione gorszą jaością obrazu. A składa się na to i podniesienie czułości przetwornika (co skutkuje wzrostem zaszumienia obrazu) i otwarciem przysłony (co skutkuje mniejszą głębią ostrości czyli obiekty znajdujące się tylko w określonej odległości będa ostre).

W profesjonalnym filmowaniu nawet zdjęcia nocne są bardzo dobrze oświetlone aby jakość była odpowiednia. Natomiast reportażyści i Ci, którzy kręcą materiały w warunkach naturalnych coraz częściej używają zapisów RAW (czyli zapisu sygnału prosto z matrycy, niestety, wymaga to odpowiedniego sprzętu i oprogramowania do "wywołania" RAW) po to aby móc w postprodukcji poprawić materiał.

Co do Twoich wcześniejszych pytań to tak jak pisał Lajam, prawdopodobne, że Twój komputer nie wyrabia się z odtwarzaniem AVCHD. Do tego potrzeba też szybkiej karty pamięci i szybkiego czytnika. Ilość danych przesyłanych w sekundzie jest duża, wszystkie elementy muszą być dość szybkie aby to udźwignnąć.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Oba filmy nagrane w kompletnie różnych warunkach. Trudno tutaj mówić o sensownym porównaniu.

 

Trzeba też pamiętać, że w momencie zoomowania jasność obiektywu spada (czyli na matrycę dociera mniej światła) stąd spada jakość nagrania.

 

Ogólnie do filmowania należałoby również użyć statywu. Drżenie rąk również powoduje, że odbiór materiału jest mniej pozytywny.

 

Sugeruję wybrać się na dworzec raz jeszcze, tyle że w innych warunkach oświetleniowych.

 

Pozdrowienia

nebbud
Poszukiwacz

Co do zdjęć w nocnych warunkach - jestem zachwycony! Pięknie wychodzą nocą.

No nic, będę próbował w różnych ustawieniach.

Dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam i przy okazji szczęśliwego Nowego Roku.

 

Kartę Pamięci używam (mam nadzieję, że dobra) SanDisk 32 GB Extreme złota.

nebbud
Poszukiwacz

A teraz mam pytanie odnośnie statywu do tego aparatu zastanawiam się nad dwoma i nie wiem, który wybrać:

************

czy 

************

 

Czytałem bardzo dużo opinii o firmie Velbon i czy jest rożnica między DF60 a DF61? Będą oba pasowały so Soniaka RX100?

 

Powód edycji: post zawierał linki do strony służącej celom komercyjnym.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj starsza wersja miała aluminiowe nogi nowsza ma z tworzywa do rx100 co byś nie wybrał będzie ok bo ten aparat nic nie waży aczkolwiek ja bym celował w coś lekkiego z 4sekcyjnymi nogami tak by statyw po złożeniu był jak najmniejszy.

zerknij na  Manfrotto COMPACT LIGHT 4 sekc. z gł. kulową do rx100 wystarczy a spokojnie wejdzie do plecaka :wink: