anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

DCR-TRV255E

profile.country.pl_PL.title
zubus1
Początkujący

DCR-TRV255E

Czy są sterowniki pod Viste (32) do DCR-TRV255E? Problem polega na tym że są uploady na stronie Sony ale do tego jest potzrebna płyta ze starymi sterownikami. I tu właśnie mam problem bo płytka mi gdzieś zgineła. Niby do niczego mi się już nie przyda bo te sterowniki nie działają na Vista, ale potrzebne mi są numery do ściągnięcia uploada. Jak mam sobie z tym poradzić. Z góry dziękuję za pomoc.
P.S. Mam kabelek FireWire :nauseated_face:

5 ODPOW. 5
profile.country.pl_PL.title
zubus1
Początkujący

Ba co dziwne. Dzisiaj podłączyłem kabel usb i System zauważył nowe urządzenie ale nie wie jakie i sterów też nie moze do niego znaleść nigdzie. A na kabelku FireWire wcale nie widzi że coś jest podłączone. Pinnacle Studio 12 tez nie widzi urądzenia do przechwytywania. Pomóżcie co mam zrobić jeszcze. :nauseated_face:

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

zubus1 napisał(a):

Czy są sterowniki pod Viste (32) do DCR-TRV255E? Problem polega na tym że są uploady na stronie Sony ale do tego jest potzrebna płyta ze starymi sterownikami. I tu właśnie mam problem bo płytka mi gdzieś zgineła. Niby do niczego mi się już nie przyda bo te sterowniki nie działają na Vista, ale potrzebne mi są numery do ściągnięcia uploada. Jak mam sobie z tym poradzić. Z góry dziękuję za pomoc.
P.S. Mam kabelek FireWire :nauseated_face:



Witam,

Z uzyskanych informacji wynika, że kamera DCR-TRV255E współpracuje z systemem operacyjnym Windows Vista™ wyłącznie poprzez złącze i.Link ( fire wire ). Oprogramowanie "Picture Package”, które było dołączane do kamery nie jest zgodne z tym system operacyjnym. Natomiast współpraca nowego programu "Picture Motion Browser”, który obecnie jest dołączany do kamer wideo nie obejmuje funkcji „USB streaming”. W takiej sytuacji do przesyłania zapisanego filmu zalecam wykorzystanie złącza i.Link ( fire wire ).
Jednocześnie informuję, że każde oprogramowanie, które wchodzi w skład wyposażenia sprzętu można nabyć poprzez zamówienie w Autoryzowanej Stacji Serwisowej Sony.

Pozdrawiam,
Radek

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

zubus1 napisał(a):

Ba co dziwne. Dzisiaj podłączyłem kabel usb i System zauważył nowe urządzenie ale nie wie jakie i sterów też nie moze do niego znaleść nigdzie. A na kabelku FireWire wcale nie widzi że coś jest podłączone. Pinnacle Studio 12 tez nie widzi urądzenia do przechwytywania. Pomóżcie co mam zrobić jeszcze. :nauseated_face:



Jak już wspomniałem wcześniej kamera DCR-TRV255E współpracuje z komputerem poprzez złącze USB w trybie „USB streaming”. Niestety starsze oprogramowanie nie jest obsługiwane przez system Windows Vista™, a nowe nie obsługuje trybu „USB streaming”. Dlatego też pozostaje złącze i.Link ( fire wire ). Oprogramowanie Pinnacle Studio 12 bez problemów powinno obsłużyć kamerę DCR-TRV255E poprzez i.Link. Jeżeli jednak wystąpiły problemy proponuję kontakt z pomocą techniczną dystrybutora oprogramowania Pinnacle Studio, poniżej podaję kontakt:

KSK Dystrybucja Sp. z O.O.
Ul. 11 Listopada 11
40-387 Katowice
Tel. (032) 251-69-59
Tel. pomoc techniczna: (032) 204-90-81 – od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00.

Pozdrawiam,
Radek

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
profile.country.pl_PL.title
zubus1
Początkujący

Czyli mam rozumieć że Pinnacle Studio powinno mi kamerke zobaczyć? Ze nie są potrzebne żadne sterowniki do Vista? Bo jak pisałem wczesniej system nie wkrywa mi żadnego urządzenia po podłączeniu Fire Wire. W menadzerze urządzań port 1394 jest zainstalowany. Czy może jadnak mam się udać do serwisu Sony i zamówić sterowniki. :nauseated_face:

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

zubus1 napisał(a):

Czyli mam rozumieć że Pinnacle Studio powinno mi kamerke zobaczyć? Ze nie są potrzebne żadne sterowniki do Vista? Bo jak pisałem wczesniej system nie wkrywa mi żadnego urządzenia po podłączeniu Fire Wire. W menadzerze urządzań port 1394 jest zainstalowany. Czy może jadnak mam się udać do serwisu Sony i zamówić sterowniki. :nauseated_face:



1. Tak, oprogramowanie Pinnacle Studio współpracuje z naszymi kamerami..
2. Powinieneś upewnić się, że port fire wire w kamerze jest sprawny – najlepiej kamerę podłączyć do innego komputera z innym system operacyjnym np. Windows XP. Jeżeli drugi komputer również nie „zobaczy” kamery, prawdopodobnie jest uszkodzona. W takim wypadku pomoc uzyskasz w wybranym Centrum Serwisowym Sony – kontakt został zamieszczony na stronie:
http://www.sony.pl/res/attachment/file/62/1115201437162.pdf
3. Jeżeli drugi komputer będzie współpracował z kamerą Sony, prawdopodobnie niesprawny jest port fire wire po stronie Twojego komputera lub system operacyjny niepoprawnie został zainstalowany. Jeżeli port jest sprawny i przy innych urządzeniach komunikacja jest poprawna, należałby dokonać powtórnej instalacji systemu bacznie obserwując wszystkie komunikaty podczas tej operacji.
4. Oprogramowanie Pinnacle Studio jak i kamera Sony wykorzystują sterowniki systemu operacyjnego. Po upewnieniu się, że kamera jak i komputer posiadają sprawne złączą fire wire, pozostaje przeprowadzenie ponownej instalacji systemu operacyjnego lub kontakt z pomocą techniczną firmy Microsoft.

Pozdrawiam,
Radek

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;