anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KD-55X8005C chwilowe rozłączanie HDMI gdy telewizor jest wyłączony

michlord1
Poszukiwacz

Sony KD-55X8005C chwilowe rozłączanie HDMI gdy telewizor jest wyłączony

Dzień dobry,

Od niedawna posiadam telewizor Sony KD-55X8005C z aktualizacją 3.169. Mam do niego podłączony przez HDMI 1.4 komputer stacjonarny z kartą graficzną Radeon 7660D i systemem Windows 7. Do komputera są również podłączone dwa monitory Dell 2209WA po DVI i VGA.

 

PROBLEM:

Wszystko działa jak należy o ile telewizor jest włączony. Problem pojawia się po wyłączeniu telewizora pilotem. Moje monitory co jakiś czas się wygaszają na dwie sekundy, po czym wraca obraz, ale okna programów zmieniają miejsce na ekranie. Głębsza analiza wyjawia, że powodem jest odłączanie się na sekundę telewizora (chwilowo znika z listy wyświetlaczy i wraca).

image2.png

Posiadam miernik poboru prądu i zaobserwowałem, że telewizor zaraz po wyłączeniu zużywa około 26W. Potem przechodzi w „głębszy” stan uśpienia i pobiera 0.5W. Problem z miganiem pojawia się w tym drugim stanie, przy czym po mignięciu telewizor chwilowo wraca do zużycia 26W.

image.png

 

Dodam, że problem nigdy nie występował ze starym telewizorem Sony KDL-32P2530. Nawet z powrotem go podłączyłem, żeby sprawdzić.

 

Na koniec wymienię co próbowałem robić, żeby naprawić problem:

  • Podłączanie do różnych portów HDMI.
  • Tryb „ulepszone HDMI” (enhanced HDMI, które ma wspierać 4K@60Hz 4:4:4) i normalny tryb HDMI.
  • Włączone/wyłączone Bravia Sync (HDMI-CEC).
  • Odłączenie telewizora od internetu.
  • Włączone/wyłączone ładowanie MHL w trybie czuwania.
  • Włączone/wyłączone zdalne włączanie.
  • Zapisanie informacji EDID telewizora do pliku .inf i ustawienie go jako sterownik ekranu w Windows’ie.
  • Włączony/wyłączony tryb automatycznej aktualizacji telewizora.
  • Przywrócenie ustawień fabrycznych telewizora.
Tagi (2)
1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.pl_PL.title
Sony_Polska
Community Team

Witamy

 

Zapytanie przekazane zostało do działu wsparcia technicznego. Postaramy się możliwie szybko wócić z odpowiedzią.

 

Pozdrawiamy

Zespół Sony