anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-50W755C - problemy z kolorami po aktualizacji

KacperA
Nowicjusz

KDL-50W755C - problemy z kolorami po aktualizacji

Witam.

Kupiłem ten telewizor kilka dni temu. Po podłączeniu do wifi TV zarządał aktualizacji więc wykonałem ją. Aktualizacja przebiegła pomyślnie i w kwestii software'owej działa wszystko jak należy, niestety mam wrażenie, że obraz jest zbyt jasny w profilach (to nie aż taki problem, bo mogę zmienić jasność, ale jak na wbudowane profile to zbyt nie czytelny - przejaskrawiony).

Drugim objawem, który zauważyłem to jakiś problem z mieszaniem odcienia czerwonego/pomarańczowego - występują takie smugi jarzące się bardzo. 

Czy jest to problem niedostrojenia TV czy być może ostatniej aktualizacji OTA?

2 ODPOW. 2
profile.country.pl_PL.title
Sony_Polska
Community Team

Witam

 

Bardzo prosimy o kalibrację telewizora wg. instrukcji zawartej w poniższym linku. Jest to tylko nasza propozycja, gdyż ustawienia należy korygować wg. własnego uznania. http://www.sony.pl/support/pl/article/85378

 

Plansza testowa w załączniku.

 

Pozdrawiamy

Zespół Sony

 

 

KacperA
Nowicjusz

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Odnośnie kalibracji obrazu mam do zespołu Sony jeszcze pytanie.

Czy była by możliwość kontaktu sony z firmą THX i podanie im szczegółów kalibracyjnych telewizorów Sony w celu dopisania do aplikacji bezpośredniej obsługi THX Tune Up w Android TV?

 

Na ten moment przy funkcji kopiowania obrazu nie ma możliwości zmiany prefefencji wyświetlania. Tak samo preferencje wyświetlania (profile) nie działają w menu.