anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Bravia KD 55X8509C - Jaki player do 4K? VLC brak DD, KODI brak obrazu, Player Sony zły format obrazu

profile.country.PL.title
matPROx
Poszukiwacz

Bravia KD 55X8509C - Jaki player do 4K? VLC brak DD, KODI brak obrazu, Player Sony zły format obrazu

Mam film w 4K na dysku. Format .mkv, 2160p ale w letter box.

1. Player Sony rozciąga obraz do pełnej wysokości, i jest dżwięk DD5.1 po ARC

Nie mogę zmienić tych ustawień, w ogóle ten wbudowany player nie ma zadnych ustawień.

2. Player KODI - tu ogólnie byłoby ok, ale niektórych plików nie czyta, tzn jest zapikselowany kolorowy obraz, widać tylko kontury postaci itp.

3. VLC - wszystko cacy.....ale nie ma dźwięku DD5.1, nie widzę możliwości zmian tego w ustawieniach.

 

Potrzebuję jeden player żeby działało wszystko co trzeba, obraz, dźwięk DD, napisy w kodowaniu  CP-1250

 

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Masz internet podłączony do tv? Niektóre apk mimo instalacji zawierają w chmurze swojej ustawienia i kodeki. Lub zainstaluj android assistant i wyczyść system. Lub restart przyciskiem zielonym na pilocie dłużej. Mam też film 4k Piąty Element i działa prawidłowo. Na początku w jednym miejscu się tnie,ale stawiam na winę pliku po wypakowaniu RAR. Masz możliwość udostępnienia Twojego filmu w celu sprawdzenia jak działa na moim tv?

profile.country.PL.title
matPROx
Poszukiwacz

Mam internet. Może inaczej: czy ktoś odtwarza filmy playerem VLC i ma dolby digital po ARC?

Druga sprawa:

Udało mi się zmienić ten format obrazu na prawidłowy we wbudowanym playerze Sony. W dziwaczny sposób. Otóż wchodzę w action menu/video/ustawienia/info i tam obraz pokazuje sie w oknie zminiaturyzowany ale w prawidłowym formacie. Klikam back i obraz jest prawidlowy na fullscreenie.. Ale za każdym kolejnym otwarciem tego pliku muszę to powtórzyć. Nie każdy film w letter boxie tak ma. Niektóre od razu odtwarzają sie prawidlowo. Ale już  mam trzy takie filmy co się tak zachowują. To jest film Chappi z torrenta o romiarze ok 5.5 giga tytuł : Chappie 2015 (2160p x265 10bit Joy).mkv ale co ciekawe śmiga ma 24 klatki i 2160 w letterbox czyli 1600x3840

 

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Znam film. 6GB i 4k? Trochę i to bardzo trochę za mało. Mam 5 element 4k i waży 35GB dobre 4k do 100GB dochodzą. Nie używam terenów. Cholera wie co tam ludzie wystawiają.

profile.country.PL.title
matPROx
Poszukiwacz

Zdecydowanie za mało ale jakość cieszy oko, aż dziwne, może jest to jakieś przekłamianie ale nawet na PC jak klikne prawym na ten plik i zrobię "media ifno" to niby się wszystko zgadza...mam np Foght Club w 720p i ma chyba 9 GB więc dziwne.